مشاوره و ممیزی انرژی

ممیزی انرژی

ممیزی انرژی یک مرحله از برنامه سیستماتیک و جامع مدیریت انرژی می باشد و روشی مناسب برای شناسایی و انتخاب فرصت‌های صرفه‌جویی انرژی در سازمان است. ممیزی انرژی زمینه‌هایی که تلفات در آن اتفاق می‌افتد را مشخص کرده و راه حل‌هایی را که با توجه به محدودیت‌های مالی و تنگناهای سازمانی وجود دارد روشن می‌سازد.

ممیزی انرژی مجموعه اقداماتی است که جهت شناسایی چگونگی مقادیر و موقعیت‌های مصرف انرژی در یک فعالیت یا فرایند انجام و در طی آن فرصت‌هاو امکانات صرفه‌جویی انرژی مشخص شده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ممیزی انرژی یک مرحله از برنامهٔ سیستماتیک و جامع مدیریت انرژی است.ممیزی تخصصی انرژی در صنایع  با بررسی دقیق فرایند، تجهیزات و دستگاه ها، موجب صرفه جویی چشم گیر هزینه می شود.

مشاوره و ممیزی انرژی در واحد های صنعتی با توجه به استهلاک دستگاه ها به صورت سالانه، افزایش قیمت حاملهای انرژی و … از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. شرکت فنی مهندسی توان رسانای کادوس با نیروهای مجرب و کارآزموده خود در کلیه موارد زیر با ارائه راهکارهای موثر می تواند در کاهش هزینه های انرژی شما تاثیر گذار باشد.

 • مدیریت و کاهش مصرف انرژی در کوره‌های صنعتی
 • مدیریت و کاهش مصرف انرژی در بویلرهای صنعتی و سیستم‌های بخار
 • مدیریت انرژی در تجهیزات دوار (کمپرسور پمپ و فن)
 • استقرار سیستم مدیریت انرژی (ISO50001:2018)
 • مشاوره در زمینه خرید انرژی الکتریکی برای صنایع بالای ۵ مگاوات
 • عیب یابی تجهیزات دوار با استفاده از آنالیز ارتعاشی
 • ارائه خدمات آموزشی و برگزاری دوره‌های موثر و کاربردی خاص صنایع بر اساس آخرین استانداردادهای مدیریت مصرف انرژی
 • ارائه خدمات بازرسی و صدور برچسب انرژی برای ساختمان‌ها و تعیین معیار مصرف انرژی سیستم‌های صنعتی

 

 

ممیزی انرژی

 

 

 

 

  «بازرسی موتورخانه‌ها و تنظیم مشعل»،

روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زود بازده برای عارضه یابی، کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است. شرکت فنی و مهندسی توان رسانای کادوس به نمایندگی شرکت بهینه سازان صنعت تاسیسات با مشارکت تعدادی از متخصصان کار آزموده و مجرب در زمینه سوخت، احتراق و تجهیزات حرارتی خانگی و صنعتی در استان گیلان راه را برای همشهریان عزیز آسان نمود. یکی از مهمترین اهداف این همکاری مدیریت، ممیزی و بهینه سازی مصرف انرژی و بازرسی موتورخانه  و تنظیم مشعل در گیلان در جهت حفظ منابع ملی می‌باشد.

  موضوع اصلی در بازرسی موتورخانه، «تنظیم دقیق مشعل و بهینه سازی احتراق مطابق با استاندارد» است. این کار با کمک دستگاه آنالیز دود و بوسیله کارشناسان آموزش دیده انجام می‌شود. مهم‌ترین دستاورد این عمل نیز کاهش مصرف سوخت به میزان حداقل ۱۵ درصد و کاهش گازهای آلاینده بویژه مونواکسید کربن به میزان ۹۵ درصد است.

  البته موارد دیگری نیز در بازرسی موتورخانه مد نظر است که عبارتند از: «بررسی کامل ساختمان و اجزای موتورخانه و تهیه شناسنامه فنی برای موتورخانه»، «اندازه‌گیری و تنظیم قدرت مکش دودکش به منظور کاهش تلفات حرارتی از دودکش»، «تهیه گزارشی از مشکلات موتورخانه و راه‌ حل‌ها» و «نصب برچسب بازرسی»

موتورخانه و تنظیم مشعل

  در دنياي کنوني، مديريت صحيح انرژي بيش از هر زمان ديگري اهميت پيدا کرده است. توسعه پايدار در حوزه‌هاي مختلفي از جمله اقتصاد، محيط زيست و سلامت، سياست خارجي، صنعت و تکنولوژي و غیره مستقيماً تحت تأثير سياست‌هاي کلان و برنامه‌هاي اجرايي هر يک از نهادهاي کشور در رابطه با مسأله انرژي مي‌باشد.

  شرکت فنی و مهندسی توان رسانای کادوس، نماینده انحصاری شرکت بهینه سازان صنعت تاسیسات در استان گیلان به منظور كاهش آلودگی هوا و ارتقای سطح سلامت، ایمنی و رفاه ساكنان و در راستای صرفه‌جویی انرژی، بازرسی و معاینه فنی موتورخانه ساختمان را مطابق با استاندارد ملی ISIRI 16000 انجام می­ دهد. همچنین جهت تنظیم انواع مشعل در سالن های برنجکوبی، کارخانجات و واحدهای صنعتی آماده ارائه خدمات به هم استانی های عزیز می باشد.

  «بازرسی موتورخانه‌ و تنظیم مشعل»، روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زود بازده برای عارضه یابی، کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است. شرکت فنی و مهندسی توان رسانای کادوس نماینده انحصاری شرکت بهینه صنعت تاسیسات آماده انجام بازرسی موتورخانه، تنظیم مشعل در گیلان می باشد.

معاینه فنی به صورت دوره‌ای انجام شده و لازم است حداقل دو بار در سال انجام شود. بطورکلی معاینه فنی دوره‌ای موتورخانه مشتمل بر مراحل زیر است.

 • بازبینی عملكرد سیستم مولد انرژی
 • تهیه شناسنامه فنی موتورخانه
 • ارائه گزارش بازرسی و آزمون معاینه فنی دوره ای موتورخانه

   

بازرسی موتورخانه در گیلان

شرکت فنی و مهندسی توان رسانای کادوس نماینده انحصاری شرکت بهینه صنعت تاسیسات در استان گیلان آماده انجام بازرسی موتورخانه، تنظیم مشعل و .. می باشد.