پروژه ها

اجرای تاسیسات برقی ساختمان های اداری، تجاری و صنعتی

اجرای تاسیسات برقی ساختمان های اداری، تجاری و صنعتی

همکاران مجرب ما در شرکت توان رسانای کادوس، در اجرای تاسیسات برقی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی با تکیه بر اجرای دقیق نقشه های اجرایی،مطابق با مقررات ملی ساختمان و نشریات مصوب مانند نشریه 110 و… عمل می نمایند.

مراحل کار در پروژه اجرای تاسیسات برقی قرارگاه نیروی انتظامی به شرح زیر می باشد:

اجرای همبندی و اتصال زمین:

بعد از تکمیل فونداسیون با توجه به آنکه سازه فولادی و اتصالات جوشکاری شده بود، مطابق نقشه همبندی دور تادور سازه با سیم نمره 16 همبند و در چهار طرف به میله ارت متصل گردید، همچنین فونداسیون با میلگرد نمره 8 همبند و این اتصالات به نزدیک تابلو منتقل گردید تا در مرحله تکمیل سیم کشی تابلو به شینه ارت متصل گردد.

اجرای همبندی در فونداسیون

در بخش اصلی اجرای تاسیسات برقی مراحل زیر اجرا گردید:

  • شیارزنی :

شیارزنی1

  • لوله گذاری 

با توجه به اهمیت اجرای صحیح لوله گذاری مطابق با ضوابط، موارد زیر مورد توجه و دقت قرار میگیرد:

1- در مسیر لوله کشی بین دو نقطه اتصال مکانیکی مانند دو جعبه (اعم از جعبه تقسیم یا جعبه کلید و پریز) در صورتی که تعداد خم از 360 درجه بیشتر باشد باید از جعبه کشش استفاده شود.

لوله گذاری در دیوارها

 

2-جهت لوله گذاری سیستم روشنایی مطابق نشریه 110 “لوله کشی که در سقف کاذب انجام می شود ترجیحا از مسیرهای مشخص و مشترک و با بست و ساپورت مناسب انجام گردد.” همچنین برای محافظت از کابل و سیم ها در زیر کناف از جعبه های گالوانیزه با بوشن مرغوب و لوله فلکسی خرطومی گالوانیزه با روکش PVC استفاده گردید.لازم به توضیح می باشد که این لوله ها برخلاف لوله های خرطومی رایج در بازار که بشدت نسبت به گرما و هوای آزاد حساس بوده و به سرعت خورد می گردد، دارای یک نوار فلزی که به صورت مدور و یک لایه روکش گالوانیزه مطابق استاندارد جهانی ساخته شده و برروی این فرم فلز یک روکش PVC کشیده شده است. این لوله ها امکان توزیع سیم یا کابل را زیر کناف تا محل قرارگیری چراغ میسر می سازد.

اجرای لوله گذاری در سقف

3 – با توجه به آنکه اجرای لوله گذاری در کف و سقف نیازمند زیر ساخت های متفاوتی می باشد. لوله گذاری برحسب نظر طراح و براساس ضوابط اجرا می گردد. در این پروژه توزیع سیم کشی در سقف طبقات انجام و لذا مطابق نقشه های اجرایی، ریل و لوله گذاری صورت گرفت.

لوله گذاری در سقف بهمراه ریل گذاری

4- جهت اجرای لوله گذاری در محل رایزر عمودی و ارتباطی بین طبقات، ریل گذاری انجام می گردد و لوله ها برروی آن با بست چنگالی محکم می شود.

اجرای ریل عمودی در طبقات در محل رایزر عمودی جهت لوله گذاری

  • سیم کشی 

اجرای سیم کشی یکی از وقت گیرترین پروسه های کاری می باشد که با دستگاه فنرزن، سیم کشی در سریعترین زمان ممکن انجام شد. تمام تلاشمان اجرای کار در زمان تعیین شده می باشد. جهت اجرای صحیح این مرحله در رنگ بندی فازها برای هرطبقه یک رنگ در نظر گرفته شد. توالی فاز و مدارات مطابق نقشه اجرایی عمل گردید.

اجرای سیم کشی با دستگاه فنر زن

  • محل تابلو های برق و سفارش تابلو

با توجه به ماهیت تابلو (دیواری یا ایستاده) قالب مناسب فلزی تهیه و زیرسازیهای لازم انجام می گیرد.

محل تابلو دیواری روکار:

محل تابلو روکار دیواری

محل تابلو دیواری توکار:

تابلو توکار دیواری

محل تابلو ایستاده:

محل تابلو ایستاده

سفارش تابلو 

تابلو های برق

جهت اطمینان از خرید تجهیزات استاندارد و مطابق وندر لیست، در کلیه مراحل خرید پروژه نظارت دقیق داشته و از مراحل خرید در هر مرحله بازدید بعمل می آید.

  • کانال کشی و اجرای منهول

در این پروژه بدلیل آنکه دو ساختمان کنار یکدیگر بوده که تجهیزات اصلی در ساختمان مرکزی قرار گرفته است، جهت انتقال کابلو سیم به ساختمان جانبی کانالهایی با منهول های پلی اتیلن تعبیه گردید.

منهول پلی اتیلن

این منهول و لوله ها در کانالهایی قرارگرفته و پوشانده می شوند.

  • برآورد تعدیل اجرای تاسیسات برقی از تاریخ قرارداد سال 98 تا 1402 و تهیه مابه التفاوت

این شرکت امکان براورد اولیه اجرای تاسیسات برقی مطابق فهرست بها را داشته، همچنین در صورتیکه قرارداد  شامل تعدیل باشد، امکان بررسی تعدیل در بازه های مختلف را دارد.

اجرای تاسیسات برقی ساختمان های اداری، تجاری و صنعتی 

در گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *